Detoks i majaDetoks orkiszowy i warsztat taneczny.
Siódmy las i Maja Marta Gierczyńska zapraszają:
Detoks orkiszowy św. Hildegardy z Bingen.
i warsztat taneczny z hawajską huną.
Wracam do zdrowia, wracam do harmonii, wracam do siebie.
Post orkiszowy w duchu św. Hildegardy to wydarzenie holistyczne , a nawet … kosmiczne . Dotyczy naszego ciała, naszego ducha, emocji, rozumu, całej istoty, ale ponieważ nie istniejemy bez powietrza i ziemi, ważną częścią powrotu do równowagi jest kontakt z naturą.
Post proponowany w Siódmym lesie opracował na podstawie dzieł św. Hildegardy ( czyli jej wglądów w potrzeby organizmu, i jej receptury) niemiecki doktor nauk medycznych i wielki propagator Jej dzieł – dr Gottfried Hertzka.
Praktycznymi uwagami i wiedzą dzieli się z Siódmym lasem pani Hildegard Strickerschmidt – wieloletnia przewodnicząca Międzynarodowego Towarzystwa Św. Hildegardy z Bingen, która od kilkunastu lat prowadzi posty orkiszowe, jest nauczycielką tej metody i autorką wielu książek z tej dziedziny.
Decyzja postu jest decyzją: czas na oczyszczenie.
Na poziomie ciała z toksyn i zbędnych kilogramów. Na poziomie emocji – ze stresu, frustracji i agresji. Na poziomie duchowym – z ciężkich myśli i zalegających duszę wątpliwości i poczucia błędu.
Siedem dni dedykowanych powrotowi do harmonii. Ścieżka z diety, myśli, snu spotkań, spacerów i tańca, którą idę po zdrowie, radość i wspaniałe samopoczucie. Po harmonię i nowe siły do życia. Wśród łąk i wzgórz, pięknego krajobrazu, czystego powietrza. W ciszy.
Wracam do zdrowia. Wracam do równowagi.
Posiłki : Przed śniadaniem nasiona babki śródziemnomorskiej i kopru. Śniadanie – poranek z kawą orkiszowa, lub herbatą ziołową i kromką chleba orkiszowego. W południe i wieczorem wywary z właściwie skomponowanych jarzyn z życiodajnymi przyprawami św. Hildegardy (m.in. bertram i galgant) i z grysikiem orkiszowym. Do kolacji – kromka domowego, przez nas pieczonego chleba ze starej odmiany orkiszu. Herbaty ziołowe przez cały dzień w znaczącej ilości. Żadnych zimnych napoi.
Orkisz – czystą, starą odmianę, bez domieszki pszenicy, nie modyfikowaną – sami kupujemy w gospodarstwie ekologicznym i mielimy w zaprzyjaźnionym młynie. Więcej informacji o orkiszu tu: orkisz.
Specjalnie skomponowanym posiłkom towarzyszą: codzienne medytacje, regularne spacery, zajęcia ruchowe, popołudniowe drzemki i dużo, dużo snu.
Szczególnym zaleceniem podczas tej diety jest …radość!
Dlatego włączyliśmy do tygodnia z orkiszową dietą – warsztaty tańca. Ruch sprawia, że organizm lepiej dotlenia się, a stymulując metabolizm – przyspiesza wydalanie toksyn. Taniec pomaga też spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.
Na warsztatach z Mają uczymy się akceptować swoje ciało, swobodnie poruszać się przy dźwiękach muzyki. Nieskrępowany ruch umożliwi zmianę biegu energii przez ciało, pomoże uwolnić napięcia, usunąć z pamięci mięśni niekorzystne schematy, oczyścić ciało na głębokim poziomie ze złych wspomnień i przyzwyczajeń.
Po wstaniu – płukanie ust zimna wodą w zaciszu swojej łazienki.
8.00 – Poranny rozruch, spacer do brzozy po motto dnia.
9.00 – Śniadanie ( ważne! Żujemy długo, bardzo długo i w całkowitej ciszy)
10.00 – Spacer dla przyjemności.
11.30 – Przenosimy się na Hawaje i tańczymy.
16.00 – Porządny spacer.
18.00 – Kolacja ( i znów sumienne żucie)
Spacer po kolacji.
W czasie tygodnia można za dodatkową opłata skorzystać z masaży:
Kiedy w nagły sposób zmieniamy styl życia i nawyki żywieniowe, które aktywują oczyszczanie organizmu, warto zadbać o to, żeby zapewnić naszemu ciału „wspomaganie” w usuwaniu toksyn i złogów. Masowanie na poziomie fizycznym rozluźnia mięśnie, poprawia cyrkulację krwi i limfy, dotlenia, powodując, że zmniejsza się zakwaszenie organizmu, stymuluje organizm do samoregeneracji. Na głębszym poziomie masaż również pomaga zmienić napięcia w naszym ciele, które są odwzorowaniem sposobu naszego myślenia. Gdy ciało jest bardziej rozluźnione – nasz umysł jest bardziej otwarty.
Działanie i zalety masaży:
MASAŻ LOMI LOMI NUI.
Masaż lomi lomi nui wywodzi się z kultury hawajskiej. W oprawie pięknej muzyki głęboko relaksuje i pozwala usunąć nawet bardzo głębokie napięcia. W czasie masażu wykonuje się dźwignie, które rozciągają i uelastyczniają mięśnie, poprawiając zakres ruchu w stawach, dając uczucie porównywalne z dobrze wykonaną sesją jogi. Na Hawajach lomi był masażem ceremonialnym – miał na celu usunięcie “pamięci mięśniowej”, czyli mikroskurczów powstających w naszym ciele, na skutek stresu i traumatycznych przeżyć. Ten niezwykły masaż przypominający subtelny taniec głęboko oczyszcza limfę, harmonizuje ciało i przyczynia się do lepszego przepływu energii, dzięki usunięciu blokad i pobudzeniu zdolności organizmu do samoregeneracji.
MASAŻ MANA LOMI®
Mana Lomi® opiera się o hawajskie metody uzdrawiania ciała, umysłu i ducha. Jest wyjątkową formą lomilomi, skupiającą się na rozwiązywaniu problemów poprzez pracę z ciałem. To głęboki i potężny, a jednocześnie łagodny sposób uzdrawiania, który przynosi natychmiastowe i długotrwałe efekty. Mana Lomi® symbolicznie oznacza “energetyczną komunikację, sięgającą do głębi kości, a tym samym duszy, danej osoby”, w tłumaczeniu dosłownym “hawajski przekaz duchowy”.
Masaż Peloha to 45 minutowy, delikatny jednak silnie działający sposób na odpoczynek, eliminację stresu, rozbudzenie ciała oraz uwolnienie go od wszelkich bólów i dolegliwości. Podstawą tej metody jest zrozumienie, że ciało to święta świątynia, która pozwala nam funkcjonować jako duchowo fizyczne istoty na ziemi. Metoda Masażu Peloha rozwijana była przez okres 25 lat i zawiera elementy masażu Klasycznego, Polinezyjskiego, technikę Bowena, Refleksologię, uzdrawianie Polarity, Kryształową Terapię, pracę z meridianami, punktami z akupresury, uzdrawianie stylem Reiki, delikatnymi ruchami z Chiropraktyki, spiralnymi uwzględniającymi 7 głównych i 12 mniejszych czakr kończąc na czakrze serca.Rezultatem masaży Peloha jest uczucie lekkości, oraz dobre samopoczucie, uczucie doenergetyzowania, chroniczne dolegliwości i bóle znikają, sen staje się zdrowszy.
Zalety korzystania z każdego z tych masaży można zaobserwować na poziomie:
– fizycznym: usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy, stymulacja do detoksykacji organizmu, uwalnianie nawet głębokich napięć mięśniowych, usprawnienie ruchomości stawów.
– mentalnym: uspokojenie umysłu, lepsze koncentracja i jasność umysłu, świadomość połączenia ciała z umysłem.
– emocjonalnym: usuwanie pamięci mięśniowej, czyli uwalnianie zapisanych w ciele emocji, przepływ.
– duchowym: wzmocnienie połączenia z duszą, poczucie, że człowiek jest boską istotą mającą ziemskie doświadczenie.
Byłam uczestniczką wielu warsztatów, które pozwoliły mi poszerzyć horyzonty i zgłębić tajniki ciała i świadomości. Te najbardziej inspirujące mnie źródła to: Movement Medicine, 5 Rytmów, Metoda Isedo z Anią Brandysiewicz, Coach&Trener oraz inne warsztaty z Pawłem Mrozem, Ustawienia Hellingerowskie z Ewą Cyzman-Bany, Alan Earle twórca masażu PeLoHa.
Co: turnus zdrowotny z postem orkiszowym i warsztat tańca hawajskiego.
Kiedy: 6-12 lipca 2013.
Cena: 1650 zł, w tym wizyta lekarska na początku turnusu i opieka lekarska cały czas.